Reklam

Neler Oluyor?

Paypal Açılacak mı?

paypal alternatifleri

Birçoğumuzun bildiği gibi online ödeme yöntemleri arasında dünyanın en üst sırasında yer alan Paypal, 2016 yılının ortalarında BDDK ile yaşadığı bir lisans sorunu sonucunda Türkiye'den çekilmek zorunda kalmıştı.
Bunun sonucunda yurtdışı sitelerle çalışan ve yurtdışında hizmet veren siteleri kullanan birçok Türk vatandaşı farklı Paypal alternatifleri arayışına girmişti.
Bu noktada BDDK'nın bu süreçte kusurlu olduğunu ya da fevri davrandığını düşünenler olabilir. Ancak Paypal'ın çok büyük bir hatası vardı: Türkiye'de kanunen finansal verilerini bulundurması gerekiyordu. ancak Paypal Türkiye'yi diğer ülkelerden ayırmış ve diğer ülkelere verdiği bu bilgileri Türkiye ile paylaşmayıp kanunları hiçe saymıştı.

Paypal Ne Zaman Açılır?

Kapandığı vakitten bu yana ana sayfasında Türkiye için bir bildiri yayınlayan Paypal'ın hep gerekli izinleri alıp tekrar açılacağı ümit edildi. Geçtiğimiz aylarda da bazı platformlarda Paypal'ın Türkiye'ye tekrar giriş yapacağı dillendirildi.
Ancak geçen bu süre içerisinde Paypal ana sayfasındaki yazıda olumlu bir güncellemeye gitmedi. Hala gelecekte tekrar hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönünde çalışmaların devam edeceği belirtiliyor.
Tabi ki bu süreçte Türkiye'de de Paypal alternatifleri olarak kullanılabilen yeni siteler oldukça gelişti. Bunlara örnek olarak Papara, İninal ve İyzico gibi sistemler gösterilebilir.
Sonuç olarak bu kadar alternatifin olması ve giderek Paypal'a dair olan ihtiyacın azalması ile site yakın zamanda açılacak gibi görünmüyor.

Paypal Alternatifleri

Yukarıda örnek olarak belirtilen Paypal alternatifleri sadece Türkiye içinde ödeme yöntemi arayanlar için yararlı olacaktır. Ancak yurt dışında birçok alışveriş, bahis ve satış ortaklığı sitesi hala Paypal kullanıyor. Bunların birçoğu Paypal alternatifi olan siteleri de bir ödeme seçeneği olarak sunuyor.
İşte bu seçenekler arasında Payeer ve Payza da bulunmakta.

Her iki sistem için de detaylı olarak hazırladığımız inceleme ve adım adım üyelik + kullanım sayfalarını incelemek için şu başlıkları kullanabilirsiniz:

Payeer Hesabı Açma ve Payeer Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Şimdi kısaca her iki sistemden de biraz bahsedelim.

Payeer

Türkiye'de geçtiğimiz yıllardaki popülaritesini hala koruyamıyor olsa da uluslararası çapta oldukça adı geçen ve kullanışlı bir site.
Dolar, Ruble, Euro, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin alım ve gönderimi yapabilirsiniz.
Site içerisinde diğer kullanıcılar ile takas yapmanıza olanak sağlayan sistem sayesinde kripto paralarınızı Dolar'a ve Euro'ya çevirmeniz de mümkün.
Siteye para yatırmak için 150'nin üzerine yöntem bulunuyor.

Payza

Payza, Türkiye gibi Paypal kullanılmayan ülkelerde ilk akla gelen Paypal alternatifi olarak karşımıza çıkar. Bunun sebebi de şüphesiz birçok site ile anlaşmalı olması. Hatta artık Paypal yerine Payza ile ödeme alıp gönderen siteler de mevcut.
Payza 190'ın üzerinde ülkede kullanılabilmektedir.
Türk lirası desteği olmasa da 25 farklı para birimini destekliyor. Dolar ve Euro olarak da güncel kur üzerinden gönderim yapmanız mümkün.
Bitcoin ve Altcoin çekimlerinde ücret kesilmiyor.
payza.eu

1 yorum:

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.