Reklam

Neler Oluyor?

Payza Nedir? | Nasıl Kullanılır?

paypal alternatifi

Bilindiği gibi uzunca bir süredir ülkemizde Paypal kullanımı yapılamıyor. Durum böyle olunca da Paypal alternatifi olarak gösterilen sistemlere olan arayış devam ediyor. Her ne kadar Paypal bir çok sitenin ortak ödeme yöntemi olsa da Türk Vatandaşları için bu durum geçerli değil.

Payza sitesini kullanarak tüm Payza kullanıcılarına anında para gönderebilirsiniz. İnternet üzerinden kazandıran yabancı sitelere Payza adresinizi vererek kolayca ödeme alabilirsiniz.

Paypal alternatifi olarak gösterebileceğimiz sistemler arasında olan Payza da oldukça geniş bir kullanım ağına sahip. Bunun yanı sıra Payeer adlı site de oldukça yaygın bir Paypal alternatifi olarak kullanılmakta.

Payeer ile ilgili detaylı yazımıza göz atmak isteyenler BU BAŞLIĞA tıklayabilirler.


Payza Üyelik

 • Payza'ya üye olmak oldukça basittir.
 • Öncelikle BURAYA tıklayarak siteye gidebilirsiniz.
 • Open your free personal account ibaresine tıklayarak kişisel hesap açabilirsiniz.
 • Kurumsal hesap açmak isteyenler diğer seçeneği seçebilir.
 • Gerekli bilgileri doldurun, koşulları kabul edin.
 • Son olarak ve kaydınızın tamamlanması için e-postanıza gelen onay linkine tıklayın.

Payza Hesabına Para Yükleme


Paypal alternatifi olarak kullanabileceğiniz Payza hesabınıza para yüklemenin en kolay yolu kredi kartı kullanmaktır. Bunun haricinde banka hesabı da kullanabilirsiniz ancak farklı bir para birimine hesaptan para aktarımı yapmak her zaman daha masraflı olacaktır.
Ayrıca artık Payza'ya Bitcoin ve Altcoin de gönderebilirsiniz. Gönderilen Bitcoin ve Altcoinler güncel kur değeri üzerinden Dolar'a çevrilerek hesaba yatar.
 • Tüm bu seçenekleri kullanarak para yüklemek için en üstteki Add Funds seçeneğini seçmeniz yeterli.
 • Karşınıza gelecek seçeneklerden size uygun olanı kullanarak para gönderebilirsiniz.

Diğer İşlemler ve Sayfalar

Birinden ya da bir siteden ödeme talep etmek için Request Funds sayfasını kullanabilirsiniz. Tek gereken karşı tarafın mail adresidir. Yine de bu seçenek ppek kullanılmaz. Çünkü bunun yerine karşı tarafa kendi mail adresinizi vererek de sizin Payza hesabınıza gönderim yapmasını sağlayabilirsiniz.

Para göndermek isterseniz Send Funds sayfasına girmeniz gerekli. Bu sayfayı kullanarak sadece Payza hesabına sahip kişilerin e-posta adresini kullanarak para gönderebilirsiniz. Yazdığınız e-posta hesabına kayıtlı bir Payza hesabı olması gerekir.

Para çekmek yani parayı banka hesabı gibi Payza dışında bir hesaba aktarmak isterseniz Withdraw Funds sayfasını kullanmalısınız. Kullanmak istediğiniz yöntemlere göre sistem tarafından kesinti yapılmaktadır ve her yöntem için alınacak kesintiyi bu sayfada görebilirsiniz.
Çekim yapmadan önce bu kesinti miktarlarını göz önünde bulundurmanız önerilir.

1 yorum:

 1. paypal kapanmasa iyiydi ya. her yerde paypal var türkiye haricinde ..

  YanıtlaSil

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.