Reklam

Neler Oluyor?

Basit Makale Yazarları Aranıyor


İnternette herhangi bir yatırım yapmadan, oyun oynamadan, piyasa takip etmeden ya da kaybeder miyim endişesi duymadan gerçek manada çalışarak para kazanmak istiyorsanız makale yazmak gerçekten sizin işiniz olabilir. Birçoğumuzun zor zannettiği ve ödeme yapacak sisteme ulaşamadığı bu iş için makale yazarı aranıyor diye ilan takip etmeye gerek yok.

Makale dediysek gerçekten bilimsel yazılar yazmayı kastetmiyoruz. Yazdığınız yazı, herhangi bir ürünün tanıtım yazısı bile olabilir.

Nereye, Kime Yazacağım?

Bu cümleye tıklayarak gidebileceğiniz yazkazan.net sitesi sizin gibi yazarları bekliyor.
Makale yazmak konusunda yeteneğiniz olsa bile yazacak yer bulamadığınız için bu konuya soğuk bakıyor olabilirsiniz.
Evet birçok insan da sizin gibi bu konuda başvuracak herhangi bir kaynak bulamıyor. Yani onlara yazacakları yazıları ileten bir işveren eksikliği çekiyorlar.
Ancak yurt dışında birçok örneği olsa da Türkiye'de çok sık karşılaşmadığımız makale yazarlığı sisteminin de ülkemizde bir temsilcisi var.
Yaz kazan adlı site yazıya ihtiyacı olan insanlar ve kurumlarla, para kazanmak isteyen makale yazarı kişileri buluşturuyor. Böylece gerçekten de bu işe yeteneği iyi olan kişiler iş aramak zorunda kalmıyorlar.

Yetenek Şart mı?

Hayır yetenek şart değil. Kimse sizden profesyonel bir yazar kadar iyi yazılar yazmanızı ya da bir reklamcı kadar iyi tanıtım yapmanızı beklemiyor.
Her işte olduğu gibi bunda da tecrübe kazandıkça daha iyi işler alacaksınız.
Başlangıç için 250 kelimelik kısa metinler yazabilirsiniz. Yazdığınız bu metin için 1,5 lira gibi bir miktar alırsınız. İlerleyen dönemlerde eliniz alıştıkça ve okuyucuya hitap yeteneğiniz arttıkça zaten çok daha hızlı cümle kurabileceksiniz.
Biraz tecrübe ile 250 kelimelik bir metni sadece 15 dakika içinde yazabilir hale gelebilirsiniz. Böylece 1 saatte 6 liralık makale yazabilirsiniz.
Dahası, tecrübe kazandıkça daha uzun metinler yazan ve daha yüksek kazançlar elde eden bir makale yazarı olabilirsiniz.

Sürekli Yazabilir miyim?

Açıkçası makale yazma konusunda şahsi olarak benim de en çok merak ettiğim soru buydu. Çünkü makale yazmak dendiğinde sadece ihtiyaç üzerine yapılan bir iş düşünüyordum. Ancak yukarıda da okuduğunuz gibi, bu iş için sürekli makale yazarı aranıyor ilanlarını takip etmek zorunda değilsiniz. Siteye kayıt olduktan sonra yazı yazmaya başla bölümüne girince karşınıza çıkan iş sayısını gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız.

Gerçekten de yüzlerce seçenek arasından size en kolay geleni seçmeniz mümkün.

Bu İşi Gerçekten Sevebilirsiniz

Bilgisayarla ve yazı yazmayla aranız iyiyse gerçekten de ek iş olarak severek yapabileceğiniz bir uğraş. Özellikle öğrenciler için para kazanma yöntemleri arasında bir numara denilebilir.

Kariyer Olanağı

Ayrıca internetten yapabileceğiniz birçok işin aksine makale yazarak kendinize gelecek adına bir kariyer sağlayabilirsiniz.
Çünkü bu tür aracı siteleri kullanarak yazdığınız yazılar için sonuçta site yazıyı satın alan taraftan komisyon alacaktır.
Ancak siz yazdığınız makale sayısını genişleterek bunları CV'nize ekleyebilir ve gelecekte direkt büyük sitelerde editör olarak çalışabilirsiniz. Örneğin bir markanın ürün tanıtımlarını devamlı olarak siteye ekleme işine başvurabilirsiniz.

Örnek Konular

Sitenin sizden yazmanızı isteyebileceği konulara örnek vermek gerekirse şunlar gösterilebilir:
  • Araç vergisi nedir?
  • Ev sahibi olmak mı yoksa kiracı olup para biriktirmek mi?
  • Eşarp modelleri.
  • Astroloji ne kadar doğrudur.
Evet, işte bu konular direkt siteden alınıp eklenmiş bazı başlıklar. Halihazırda bunlar gibi yüzlerce başlık var. Siz de bu işe başlamak için makale yazarı aranıyor ilanlarını beklemek zorunda kalmayın. Düzenli bir ek işiniz olsun.


1 yorum:

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.