Reklam

Neler Oluyor?

Çiftlikbank Haberleri


Çiftlikbank sitesi 2016 yılı, Ağustos ayında internetten para kazandıran oyunlar arasına katıldı. Ancak bugünlerde Çiftlikbank güvenilir mi sorusu insanların kafasını karıştırmaya başladı bile. Çünkü son zamanlarda medyaya yansıyan olumsuz Çiftlikbank haberleri söz konusu.

Çiftlikbank Hakkında

Çiftlikbank haberlerine geçmeden önce şimdiye kadar sitenin neler yaptığına bir bakalım. Site kurulduğu günden bu yana ödemelerini düzenli olarak yaptı ve sektörün öncü markası halini aldı. Çiftlikbank ponzi mi sorusunu soranlar da her geçen gün yapılan yatırımları gördükçe bu endişeden vazgeçtiler.
Çünkü şirket başta Bursa, Tekirdağ, Manisa olmak üzere birçok yerde tesis açıp tarımsal faaliyetlere başladı. Hatta bu şekilde istihdam sayısını da giderek artırdı.
Büyümeye devam ettikçe yeni sunucular açan Çiftlikbank, daha fazla üye ve milyonlarca liralık yatırım çekmeyi başardı.
Yatırımcılarına kendi bayilerinden indirimli ürün ve sitede toplanan gümüşlerle alışveriş imkanı sağladı. Bu süreçte ödemeler aksamadan devam etti.
Çiftlikbank’ın yatırım planlarının abartılı kazanç içermemesi de güvenin artması konusunda etkili oldu.

Çiftlikbank Haberleri

Sabah ve Hürriyet Gazeteleri başta olmak üzere bazı yerel haber siteleri de "Çiftlikbank incelemeye alındı" şeklinde haberler yayınladı.

Bu haberlerde yer alan başlıca ifadeler şunlar:
  • Çiftlikbank şirketi KKTC’de yer aldığı için Türkiye’deki vergi sisteminden kaçınmayı amaçlıyor.
  • Kurdukları tesisler henüz kâr edecek aşamaya gelmedi ama sitenin üyelerine ödeme yapılabiliyor.
  • Tekirdağ’da kurulan işletmenin yöneticileri henüz tesiste süt üretimi başlamadığını belirtmekte.
  • Türkiye çapındaki 70 civarında bayi sadece güven sağlamak amacıyla kuruldu.
  • Bayilikler şirket adına değil de şahıs adına kayıtlı.
  • Haberlerde geçen en önemli unsur ise şu ana kadar yapılan üretimlerin üyelere ödenen miktarı karşılamayacağı yönünde. Çünkü ortada kâr yoksa site üyelerin parasını gelen yatırımları kullanarak ödüyor demektir. Eğer bu Çiftlikbank haberleri doğru ise ponzi mi/değil mi sorusu tekrar akıllara gelecek demektir.

İşte O Çiftlikbank Haberleri

Sabah – İşte Çiftlikbank Gerçeği

Hürriyet – On Binlerce Üyesi Olan Çiftlikbank Mercek Altında

Ponzi Nedir?

Ponzi sistemler dışarıdan bir gelir elde etmeden, sadece yeni üelerden aldıkları yatırım ile eski üyelerin çekim taleplerini karşılar. Eğer yukarıda geçen çiftlikbank haberleri doğru ise malesef bu sistem de ponzi tanımına uyuyor demektir.

Çiftlikbank Güven Kaybeder mi?

Bu Çiftlikbank haberleri elbette siteye güven kaybettirecektir. Bunun sonucunda insanlar yatırımı azaltacak ve çekim talebi yoğunluğunda artma olacaktır. Eğer sistem haberlerdeki gibi ponzi değilse bile gelir gider arasında oluşacak bu yeni denge siteyi kökten sarsabilir.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.