Reklam

Neler Oluyor?

Bitcoin Musluk Kazançları Neden Dalgalı ?


Bitcoin ve altcoin veren siteler olarak da bilinen Bitcoin musluklarından elde edilen kazancın neden bazen artıp azaldığına ve genellikle de düşüş eğiliminde olduğuna değinmeden önce bazı yararlı başlıkları sıralamakta fayda var.

Musluk Gelirleri Neden Düşüyor ?

Başlıkta da bahsettiğimiz dalgalanmanın asıl yönü genelde aşağıya doğru. Örneğin Bitfun sitesi bundan 6 ay kadar önce günlük hiç dokunulmadığında 200 satoshi biriktirirken, şu anda 60-70 satoshi bile biriktirmiyor.
Buna benzer olarak Bonus Bitcoin sitesi de 6 ay kadar önce her 15 dakikada 100 satoshi civarında kazandırırken şimdi 20 satoshinin bile altına düştü.
Bunun sebeplerine değinmeden önce belirtmekte fayda var; Bitcoin musluklarındaki bu düşüş aslında tam anlamıyla bir kayıp değil. Çünkü miktar azalsa da Bitcoin fiyatı yükseldiği için kazancınız aslında düşmemiş oluyor.
İşte tam da bu noktada neden musluklardan gelen satoshi miktarının azaldığını anlayabilirsiniz. Daha net olmak gerekirse:
Musluklar reklam gelirleri ile ayakta duruyor. Ancak reklam piyasası Bitcoin ile değil de dolar gibi reel paralar ile belirleniyor.

Mesela bir site reklamdan günlük 1000 dolar kazanıyor diyelim. Bu site bunun karşılığında geçmişte günlük toplam 0,2 BTC dağıtabilirdi. Ancak günümüzde Bitcoinin fiyatı o kadar arttı ki, artık aynı miktarı ödemeleri imkansız oldu. Çünkü sitenin reklam gelirleri çoğunlukla dolar üzerinden geldi ve gelir neredeyse aynı kaldı. Bu sefer de 1000 dolar gibi bir miktardan kullanıcılara dağıtacağı tutar 0.002'lere kadar düştü.
Bu tüm bitcoin musluklarında yaşanan olaydır. Ancak unutulmaması gereken de şu:
Kazanç aslında düşmüyor. Aksine 6 ay önce topladığınız miktarlar bugün neredeyse 10 kat daha değerli. Bugün topladıklarınız da 6 ay sonra daha değerli olacak.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.