Reklam

Neler Oluyor?

Telefondan Youtuber Olmak İçin UygulamalarVideomuzun konusu telefondan Youtube'a video yüklemenin de ötesinde bu videoları sadece telefon kullanarak elde etmek üzerine olacak. Youtube'un arka sokaklarında hiç düzenleme gereği duyulmadan telefondan atılmış videoların oluşturduğu bir çöplük bulunuyor. Eğer siz de telefon kullanarak youtuber olmayı düşünüyorsanız aşağıdaki uygulamalar oldukça işinize yarayacaktır.

Şu başlıklar da ilginizi çekebilir:
Ücretsiz Video Düzenleme Programları

Telefon ile video yayıncılığı yapmak isteyen birinin uyması gereken ilk kural: Video çekerken telefonu yatay tutmayı öğrenin.

1. WeVideo

Hem iOS, hem Android, hem de masaüstü için geliştirilmiş uygulamaları olan WeVideo, bir video dosyası üzerinde yapabileceğiniz düzenlemelere dair tüm temel özellikleri barındırıyor denilebilir. Kısaca videolarınızı kesip birlerştirebilir, müzik ya da ses ekleyebilir ve efektler koyabilirsiniz. Ayrıca hazırlanan videoları cepten Youtube'a yükleme konusunda doğrudan çözüm sunuyor.

2. Vid.dy

Özellikle cep telefonunda videolara efektler, renklendirmeler ve filtreler eklemeyi sevenler için geliştirilmiş bir uygulama olan Vid.dy, kısa videolarınızı hızlıca çekip sosyal medyada paylaşabileceğiniz bir ortam sunuyor. Eğer ücretsiz sürümü beğenirseniz, çok küçük bir ücret karşılığında tüm özellikleri açabilirsiniz.

3. Vidtrim

Video kesip birleştirmek için basit bir cep telefonu video editörüne ihtiyaç duyuyorsanız bu programı deneyebilirsiniz. Ayrıca ücretli versiyonda video dönüştürme özelliği de bulunuyor. Şimdilik sadece Android kullanıcıları için piyasaya sürülmüş durumda.

4. PowerDirector Video Editor

Ünlü Cyberlink firması tarafından yayınlanmış bu uygulama sadece Android kullanıcıları tarafından indirilebiliyor. Videolara resim ve müzik ekleme, ışık ve renk ayarını düzenleme gibi özelliklerin yanı sıra filtre ve efektler de ekleyebilmenize olanak veriyor.

5. Splice

Splice uygulaması, videoları kırpmak, ses eklemek, üzerine kendi sesini kaydetmek gibi özelliklere öncelik verenler için kesinlikle denenmesi gereken bir uygulama. Bunun yanı sıra efekt ve filtrelere çok yoğunlaşmadığını söyleyebiliriz. Ancak uygulama şimdilik sadece iOS kullanıcıları tarafından indirilebiliyor.

6. Magisto

Basit bir kullanıma sahip olan Magisto önceden çekilmiş videoları birleştirmenize, fotoğraf eklemenize, müzik ve yazı koymanıza yarayan bir uygulama. Bunların yanı sıra bazı efektler ve filtreler de ekleyebiliyorsunuz. Magisto'nun kendine özgü özellikleri ise yüz tanıyarak kişiye özel video oluşturmanızı sağlaması ve videolardaki hareketli bölümleri algılayarak sizin için kısa video oluşturma işini kolaylaştırması. Hem iOS hem de Android için sunuluyor.

7. Cinefy

En başta Youtube'da telefon ile çekilerek paylaşılmış videolardan oluşan bir çöplük olduğundan söz etmiştik. İşte bu program sayesinde ekleyeceğiniz efektler, amatör videolarınızı profesyonele çevirebilecek nitelikte. Ücretsiz versiyonunda tüm özellikleri aktif olmayan programın şimdilik sadece iOS versiyonu bulunuyor.

8. Cute CUT

Sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlara yüklenebilen bu uygulama, adeta masaüstü programlardaki arayüzlerden birine sahip gibi duruyor. Yine de küçük bir ekrana göre oldukça kullanışlı bir arayüzü var. Bu mobil video editörü sayesinde video düzenleme bilginiz ne kadar olursa olsun, çabucak video düzenlemeniz mümkün. Buna rağmen ücretsiz versiyonda videolarınızda Cute CUT'ın reklamını kaldıramıyorsunuz.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.