Reklam

Neler Oluyor?

Youtube İçin Video Düzenleme Programları


17.09.2017
Youtube dünyasına adım atan herkesin ilk aradığı konulardan biridir Video Düzenleme (Edit) Programları. Karşılaşılan ilk programlar da genelde anlaşılması ve kullanımı zor programlar olur. Çünkü birçok yerde ünlü youtuberların halihazırda kullandığı pahalı ve deneyim gerektiren programlarla karşılaşacaksınız.
Aslında youtube için video düzenleme programı bulmak o kadar da zor değil. Önemli olan ihtiyaçlarınıza hizmet edebilecek olan programı seçmek. En ünlü youtuberların kullandığı programa balıklama atlarsanız zorlanırsınız.
Kanalınızın gelişim aşamasında kullanımı daha kolay olan programlarla başlamanız ve ilerleyen dönemlerde en iyi video düzenleme programı olarak isim yapanlara geçmeniz önerilir.
Böylece işin temellerini kavramış olursunuz ve ilerleyen dönemde başkalarından yardım almak yerine kendi yaratıcı fikirlerinizi daha kolay uygulayabilirsiniz.
Eğer bir Youtube kanalı açıp köşeyi dönme niyetindeyseniz Türk Youtuberlar Neden Daha Az Kazanıyor başlıklı yazımızı okumanızda fayda var.
Unutmayın, günümüzde basit bir youtube videosunda kullanılan gelişmiş programlar sinemanın altın çağında henüz piyasada değildi. İnsanlar bu programlar yerine yaratıcılıklarını kullanarak videoları düzenlediler.
Bu listede bulacağınız programlar youtube camiasında en çok kullanılan programlardır. Ancak yeni başlayanlar için hangisinin daha uygun olduğunu da belirteceğiz. Normalde ücretli olarak sunulan bu programları bedava olarak nasıl indireceğinizi öğrenmek için yazıyı sonuna kadar okuyunuz.

Adobe Premiere Pro


***Başlangıç düzeyinde önerilmez.
Günümüzde en ünlü youtuberların kullandığı bu program gelişmiş düzeyde video düzenleme imkanı sunuyor. Neredeyse tüm iyi youtuberların bu programı kullandığını söylemek mümkün. Çünkü youtube için en iyi video düzenleme programı olarak gösteriliyor. Diğer programları tercih edenler ise daha sade kullanımı tercih ettikleri için ya da Adobe'nin arayüzünde zorlandıkları için bu programı seçmiyorlar.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: 64 bit ve çok çekirdekli,
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 SP-1 (64 bit), Windows 8 (64 bit), veya Windows 10 (64 bit).
RAM: 8 GB (tavsiye edilen 16 GB)
Harddisk alanı: 8 GB (SSD önerilir)
Ekran Çözünürlüğü: 1200*800 (tavsiye edilen 1920*1080 ve üzeri)

Vegas Pro

***Başlangıç düzeyinde önerilmez.
Eğer bol efektli bir video yapmayı düşünmüyorsanız Vegas Pro'yu da deneyebilirsiniz. En güçlü video düzenleme programlarından biri olan Vegas Pro farklı formatlardaki videoları dönüştürmeden bir videoda toplayabildiği için oldukça kullanışlıdır. Adobe Premiere Pro'dan sonra en iyi video düzenleme programı olarak kabul görmüştür. Bol efektli eğlence içerikli videolar için Adobe'yi, bilgi içerikli daha sakin videolar içinse Vegas Pro'yu kullanmanız tavsiye edilir.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: 2 GHz (HD için 4 çekirdek; 4K için 8 çekirdek),
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 (64 bit), Windows 8 (64 bit), Windows 10 (64 bit).
RAM: 4 GB (tavsiye edilen 8 veya 16 GB)
Harddisk Alanı: 1,5 GB (4K video için SSD önerilir)
Ekran Kartı: 512 MB (1 GB önerilir)

Camtasia Studio

***Yeni Başlayanlar İçin Uygun.
En çok kullanılan youtube video edit programlarından biri olan Camtasia Studio, genellikle kullanıcı dostu arayüzü ve kolay anlaşılabilirliği sebebiyle tercih ediliyor. Yeni başlayanlar için birçok özelliği başka programlarda aratmayacaktır. Daha gelişmiş programlara geçmeden önce Camtasia Studio'nun gelişmiş özelliklerini iyi öğrendiğinizden emin olun. Bu diğer programların karmaşık yapısını anlamak için iyi bir başlangıç olacaktır.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: 2 GHz hızında 2 çekirdekli işlemci (tavsiye edilen 4 çekirdekli i5 işlemci),
İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 (64 bit), Windows 8 (64 bit), Windows 10 (64 bit).
RAM: 4 GB (tavsiye edilen 8 veya üstü)
Harddisk Alanı: 2 GB
Ekran Çözünürlüğü: 1024*768 ve üstü

Video Düzenleme Programlarını Bedava İndirmek

Bu programları hiçbir ücret ödemeden indirmek için Crack içeren bir versiyonunu bulmalısınız. Bu versiyonları en kolay yoldan bulmak için Torrent sitelerini kullanabilirsiniz. Eğer Torrent sitelerini kullanma konusunda tecrübeniz yoksa İnternetten Film / Oyun / Dizi İndirmek başlığına göz atabilirsiniz.
Güncel Torrent siteleri için ise En Güncel ve En İyi Torrent Siteleri başlıklı yazımızı okumanız önerilir.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.