Reklam

Neler Oluyor?

Cashçiftlik (Önerilmeyen)


Dikkat 20.10.2017 Tarihi İtibari İle Cash Çiftlik Sitesi Önerilmeyenler Arasına Alınmıştır. Sebebi ise Site İle İlgili Giderek Artan Şikayetler, Web Sokak İletişime Gelen Talepler ve Cash Çiftlik'e Ait İletişim Kanallarının Kapanmış Olması. 
Sitemizde Yer Alan Diğer Oyunlar İçin BURAYA Tıklayarak Para Kazandıran Oyunlar Kategorisindeki Başlıklara Göz Atabilirsiniz.
Para kazandıran oyun - Cash Çiftlik, 2017 Temmuz ayında piyasa çıktı. Oyunda birçok emsalinde olduğu gibi çiftlik temasına yer verilmiş ve inek alıp süt satarak para kazanılması amaçlanmıştır. Cash Çiftlik oyunu, kurucuların belirttiğine göre gerçek çiftçilikle ilgilenen ve yatırımları bu sektörde değerlendiren bir para kazanma oyunudur. Facebook sayfasında yetkililer tarafından paylaşılmış resmi bir çiftçilik belgesine göre, Ferhat Güccan üzerine kayıtlı Kayseri - Talas'ta bulunan bir çiftlikte 500 kapasiteli bir ağılda 136 adet büyükbaş hayvanla işe başlanmış görünüyor.

Cash Çiftlik İle Para Kazanma

Oyunda altın, gümüş, elmas vb. gibi farklı birimler yok. Tek yapmanız gereken biriken sütü satmak ve TL kazanmak. Gelirinizi hemen TL olarak görebiliyorsunuz. Günümüzde yeni açılan oyunlarda bu sistem giderek yaygınlaşıyor. Çünkü insanlar bu para kazandıran oyunlara birer yatırım aracı gözüyle bakmaya başladı.

Başlangıç Parası - 50 TL

Oyun her yeni üyeye 50 TL başlangıç parası veriyor. Bununla marketten bir adet Maviş alabilir ya da üzerine kendi yatırımınızı ekleyip daha iyi bir inek edinebilirsiniz. 50 TL ile 2000 TL arasında değişen inekler mevcut.

Kazançlı Bir Seviye Sistemi

Seviye (level) sistemi ile daha önceki oyunlarda tanışmıştık. Bu sistem onların tam tersine işliyor diyebiliriz. Şöyle ki; diğer oyunlarda seviyeniz arttıkça kur değeriniz yükselir ve kazancınız düşerdi. Bu para kazanma oyununda ise seviyeniz artıkça kazancınız da yükseliyor. Bu yüzden oyuna başlayınca düşük gibi görünen geliriniz bir süre sonra artacaktır.
Her yeni üye, oyuna yeni çiftçi seviyesinde başlar ve sattığınız sütlerin toplamı (günlük ya da saatlik üretim değil, oyun boyunca satılan toplam süt miktarı) belli sınırlara geldiğinde seviye atlarsınız. Örneğin, toplamda 5760 lt süt satınca küçük çiftçi seviyesine yükselirsiniz ve her satışınız öncekinden %10 daha fazla TL getirir.

Depo ve Ödeme Puanı Yok, Kur Sabit

Para kazandıran oyunların belalı ikilisi depo ve ödeme puanı Cash Çiftlik'te bulunmuyor. Kurun sabit ya da değişken olması zaman içinde anlaşılan bir durumdur ancak SSS bölümünde kurun sabit kalacağı yazılmış. Zaten aynı bölümde hayvanların TL gelirleri de sabit olarak gösterilmiş.

Ek Kazanç Yöntemleri

Sitede Cash Vegas sayfası altında ücretsiz kazı kazan oyunu bulunuyor. %33 şans ile günde bir defa 0,10 TL kazanma şansına sahipsiniz. Bunun yanı sıra şans çarkını da günde bir defa çevirerek 1-500 lt arasında süt (TL olarak yansır) alabilirsiniz.

Avantajları

Gerçekçi kazanç sistemi ile uçuk vaatlerde bulunulmaması,
Yatırımların reel sektörde değerlendirilmesi,
Canlı destek olanağına sahip olması,
Depo ve ödeme puanı gibi eski yöntemlerin olmaması,
Kurun sabit olması,
Sitenin 2048 Bit SSL şifreleme ile korunması,
Kullanışlı ve şık site tasarımı,
İnek satışının stok ile yapılması sayesinde gerçek dışı kazancın önüne geçilmesi


Dezavantajları

Tek IP ve internet bağlantısı üzerinden en fazla 1 hesaba izin verilmesi,
Sadece 1 yıllık alan adı alınmış olması. Para kazandıran oyunlarda kısa süreli alan adı (domain) üyeliği, güven namına olumsuz bir etki bırakır. Ancak daha sonra bunun uzatılması da mümkündür.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.