Reklam

Neler Oluyor?

Web Sokak Uyarıyor


Ünlü bir gıda markasını izinsiz olarak kullanan bir sitenin oyunu Eylül ayında ödemeleri biraz da olsa aksattı ancak geç de olsa bekleyen tüm ödemeleri yatırmayı başardılar. Şimdilik sistemde herhangi bir aksaklık yok gibi görünüyor olabilir, ancak bu konuda tecrübe sahibi olan oyuncular arasında tedirginlik oluşturabilecek bazı değişimler göze batmaya başladı.
Daha önce kapanan oyunları ele alacak olursak, bir oyun kapanmadan önce nasıl değişimler gözlenir, onları inceleyelim.
Bu değişimlerin başlıca sebebi sistemin nakit sıkıntısına girmesi, ya da giderin geliri geçmesidir. Eğer yapılması gereken ödemeler sisteme giren parayı aşmaya başladıysa yetkililer illaki rahatsız olacaktır ve bazı düzenlemeler gelecektir.

Kapanacak Siteler Nasıl Anlaşılır?

* Kapanmaya yaklaşan sitelerde ortaya çıkan değişimlerin başında çekim limitinin artırılması yer alır. Örneğin 10 TL olan çekim limiti 20 TL'ye çıkarsa sistem aynı parayı ödemek için iki katı bekleyecek, yani paranızı 2 katı süre elinde tutacak ve bu parayı işletecektir.
* İkinci bir değişim, çekim süresinin uzaması olabilir. Bunu iki farklı şekilde incelemek lazım. Birincisi verdiğiniz çekim talebinin geç yatması, ikincisi çekim talepleri arası sürenin kural değişikliği ile uzatılması. Bunların ikisi birbirinden farklı şeyler ama sonuçta siteden çekeceğiniz paranın ötelenmesi anlamına geliyor.
Eğer para çekiminiz bir türlü gerçekleşmiyorsa bu siteye bir daha para yatırmak istemezsiniz. Sonuç olarak herkes sizin gibi düşünürse sisteme para girişi bitme noktasına gelir ve site kapanır.
Aynı şekilde para çekimini normalde haftalık yapan bir site aylık ödemeye geçerse, bu siteye para yatırma konusunda tereddütler yaşanmaya başlar ve bu tereddütler eninde sonunda sistemin ömrünü etkiler.
* Üçüncü değişim bazı üyelerin para çekme döneminde banlanması.
Üyelerin banlanması bazen bir zorunluluk olabilir çünkü bazı üyeler sistemi kötüleyerek yatırımlar adına kötü reklam oluşturur. Bu da yatırımcılar arasında tereddüde ve sistemin kapanmasına kadar gidebilir. Ancak bu banlama olayları ne hikmetse parayı biriktirip çekim yapacağınız zaman gerçekleşiyorsa bu bir tür hırsızlık değil midir?
* Son değişim de sitenin kendi kurallarını çiğnemeye başlamasıdır. Yani çekim limiti, çekim süresi, yatırımlı sayılma sınırı, yatırımsızlara ödemelerin kalkması gibi değişimler sitenin kendi kurallarını çiğnediği anlamına gelir. Sizin 2 ay önce kaydolduğunuz oyun 2 ay sonunda bambaşka bir oyun halini almıştır.

Bu Yazı Sadece Bir Uyarıdır

Bu yazı herhangi bir sistemi karalama amacı gütmemektedir. Ancak yukarıdaki değişimler gerçekleştikten sonra siteler hep kapanmış ya da sahipleri ortadan kaybolmuştur. Bu oyun güvenilir mi sorusunu sorarken bu değişimlerin kaçının gerçekleştiğine bir bakmak lazım.
* Bir buçuk ay önce çekim limiti 50 TL'ye çıktı.
* Yaklaşık aynı dönemde maksimum kazanç oranları değiştirildi.
* Yatırımsızlar hakkında açıklama yapılmasa da maksimum çekim limitlerinin değiştiği görüldü.
* Eylül sonuna yaklaşırken neredeyse 2 hafta sarkan ödemeler oldu.
* Eylül sonunda gelen güncelleme ile çekim limiti 150 TL'ye çıktı.
* Çekimler ayda 2 defaya düşürüldü.
* Facebook sayfasında "Param Yatmadı" diyen bazı kişiler banlandı.
* Facebook sayfası mesajlarımıza cevap vermedi.

Artık Önerilmeyenler Kategorisinde

Tüm bu değişikliklerden sonra site ile ilgili tanıtım yazımız da güncellenmiş ve site önerilmeyenler kategorisine taşınmıştır. Daha sonra olabilecek güzelleştirmeler ile bu kategoriden çıkması mümkündür.

Diğer oyunlara göz atmak isterseniz BURAYA tıklayabilir ve oyun kategorisindeki tüm yazıları listeleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.