Reklam

Neler Oluyor?

Otelleri Ucuza Getirmenin Yolu


13.08.2017
Okuyacağınız bu yazı kişisel bir tecrübe ile ilgili olmak üzere, tatil yapacakları çok yakından ilgilendiriyor.
Özellikle tatil sezonunda olduğumuz bu dönemde uygun bir otel fiyatı bulmak için birçok siteye göz gezdiriyoruz. Özellikle yurt dışı konaklamalarında ortaya çıkan TL/EURO ya da TL/USD farkı bizi fiyat konusunda daha dikkatli seçim yapmaya itiyor. Booking de araştırmaya başladığımız sitelerin başında geliyor. Yazımda da bu site üzerinden yapılan alışverişlerde alınabilen %10'luk iade imkanından bahsedeceğim. Ayrıca bizzat kendim de aldığım için tüm adımları tek tek paylaşacağım.

Önce Kalacağınız Oteli Kararlaştırın

Bu yazıda okuduklarınızı uygulamadan önce Booking sitesi üzerinden kalacağınız yere karar vermiş olmanızı öneririm. Çünkü sırf %10 iade için hızlı ve yanlış bir karar vermenizi istemem.
Ben de kampanyayı duyduğumda hemen atlamaktansa öncelikle kriterlerime göre eleme yaptım.

Ama Booking Türkiye'de Yasaklanmadı mı?

Eğer daha önce Booking kullanmışsanız son zamanlardaki haberler canınızı sıkmış olabilir. Ancak Booking Türkiye'de yasaklanmadı. Sadece Türkiye'den siteye girerek Türkiye'deki otelleri rezerve edemiyorsunuz. Örneğin Almanya'daki biri Türkiye'den rezervasyon yapabiliyor. Ya da Türkiye'den bağlanarak yurt dışı rezervasyonlarınızı yapabiliyorsunuz.

Kalacağımız Otel Tamamsa %10 İade İle Rezervasyon Yapalım

Kalacağım otele karar verdikten sonra, yerlerin dolabileceğini de göz önünde bulundurarak hemen bana davet gönderen arkadaşımın verdiği linkten siteye giriş yaptım.
Dikkat: siteye üye değilseniz önceden üye olun. Linki sadece rezervasyon için kullanırsanız her şey daha hızlı hallolacak ve tereddüt yaşamayacaksınız.
Eğer her şey tamamsa aşağıdaki bağlantıya tıklayarak %10 iade verecek olan rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Muhtemelen sitenin üzerinde indirimli alışveriş yaptığınızı bildiren bir bildirim de göreceksiniz.


Peki İadeyi Ne Zaman Alacağım?

İade sürecinin çok hızlı işlemesi beni gerçekten şaşırttı. Booking bu konuda kalitesini bir kez daha kanıtlıyor. Konaklamanız bittikten sonra 1-3 gün içerisinde bir e-posta alıyorsunuz. Benim aldığım e-postanın ekran görüntüsü aşağıda.


Bu e-posta oteldeki check-out'tan 2 gün sonra geldi. 255 Euro ödediğim 2 gecelik konaklamanın %10 iadesi olarak yaklaşık 30 Dolar iade alacağımı söyleyen bu sayfanın altındaki butona tıklayınca Booking'e yönlendirildim.
Site iadeyi kredi kartınıza yapıyor. Bunun için de sizden kredi kartı bilgileri isteyecektir. Bu noktada herhangi bir tereddüt yaşamayın. Zaten sizden CVV kodunuzu istemiyor. Ayrıca Booking güvenilirliğini kanıtlamış, büyük bir firmadır ve adres çubuğundaki güvenli bağlantı(kapalı kilit) işareti de bilgilerinizi güvenle verebilirsiniz demektir.

Siteye kredi kartı bilgilerimi kaydettikten sonra ertesi gün aşağıdaki e-postayı aldım.


Bu mesaj, ödemenin gerçekleştirildiğini ve paranın kredi kartıma iade edildiğini bildiriyor.
Bunun üzerine internet bankacılığına girip kartımı kontrol ettiğimde aşağıdaki ödemeyi gördüm.Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.