Reklam

Neler Oluyor?

Risk Almadan "Bitcoin Borsası" Tecrübesi Edinebilirsiniz

Bitcoin borsalarının nasıl bir şey olduğunu merak ediyor musunuz? Ya da bu borsalarda ne gibi işlemler yapıldığını hiç düşündünüz mü?
Belki de şimdiye kadar bitcoin alım satımı ile para kazanmayı gerçekten istediniz ama bitcoin borsalarında tecrübeniz olmadığı için bu işe kalkışmaktan çekindiniz.
Bu yazıda bahsedeceğimiz yöntem daha önce bitcoin borsalarına girmemiş ama işlerin nasıl yürüdüğünü tecrübe etmek isteyenler için risksiz ama kazançlı bir yöntem sunuyor.

Bitcoin Ne Kadar Kazandırıyor?

Kısaca söylemek gerekirse Bitcoin, biraz alım satım tecrübesi, sabır ve bilginin bir araya gelmesiyle gerçekten iyi kazançlar getiriyor. Günümüzde(2017 Ağustos) 1 Bitcoin 15 bin TL seviyesini geçmiş halde. Sadece 1 yıl önce bu fiyat 1600 TL civarındaydı. Bu muazzam bir artış.
Çok değil; daha bir ay önce Websokak'ta yayınladığımız bir başlıkta okurlarımızı Bitcoin'in artacağı konusunda bilgilendirmiştik. O yazı yayınlandığı sırada Bitcoin fiyatı 8000-9000 TL aralığındaydı. Yani o öneriye uyanlar sadece 1 ayda %75-80 kâr edebilirdi.
Eğer o yazıyı okumak isterseniz Bitcoin Sahibi Olmak İçin En Doğru Zaman başlığına tıklayabilirsiniz.

Bitcoin Borsası Nedir?

Bitcoin borsası, Bitcoin ve altcoinlerin alınıp satıldığı dijital ortamdır. Burada farklı kripto paraları alıp satmakla kalmaz; her birini, birbiri ile takas edebilirsiniz. Eğer konu ile ilgili terimlere hakim değilseniz Bitcoin Sözlüğü sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Coinpot İle Bitcoin Borsası Deneyimi

Gelelim asıl konumuz olan, tecrübesiz ya da yatırım yapmak istemeyenler için çok kullanışlı ve kazançlı olan Coinpot'a.
Coinpot aslında bir mini cüzdan. Yani bedava Bitcoin/Altcoin veren sitelerden gelen kazançların toplandığı bir kişisel havuz.
Ancak Coinpot'a birden fazla site bağlanabildiği ve Bitcoin, Litecoin, Dogecoin gibi üç önemli kripto para birimine ev sahipliği yaptığı için, burayı bir borsa gibi kullanmak mümkün.
Ayrıca bu 3 birim arasında değiş tokuş imkanı vermesi ile tam bir borsa deneyimi yaşatıyor.

Coinpot'a Üye Olmak ve Bitcoin Musluklarını Açmak

Coinpot'a para yatırmadan, bitcoin muslukları vasıtası ile kazanarak kendimize bir portföy oluşturacağız. İlk birkaç gün sadece bedava coinleri toplayarak geçerse, elimizde daha iyi bir kaynak birikecektir.

Bunun için öncelikle Coinpot'a üye olun. coinpot.co (register menüsünü kullanın.)

Buraya üye olduktan sonra aşağıdaki ekranı(dashboard) göreceksiniz.


Üstteki bölümde 3 para biriminden elinizde ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Sol altta tüm gelirlerin istatistikleri, sağ altta ise son gelen kripto paraların özeti var.

Bitcoin/Litecoin/Dogecoin Muslukları

Burada verilen bitcoin muslukları sadece coinpot sitesine direkt gönderim yapanlardır. Daha fazla bitcoin musluğu için sitemizin sağ kısmına, ya da en üstteki menüye göz atabilirsiniz.

Coinpot'ta biriktirmeye başlamak için yukarıdakilerin hepsine üye olun. Bunların bazıları 5 dk ve bazıları 15 dk gibi sürelerde bir defa çekim(claim) yapmanıza olanak tanır. Sitelerin mantıkları aynı ve basit. Öncelikle Recaptcha ile robot değilim doğrulamasını yapın (bu adım bot kullanımını engellemek içindir). Sonra da Claim butonuna tıklayın.
Bu şekilde biraz zaman ayırarak iyi birikim elde edebilirsiniz. Ardından da coinpot üzerinden ucuz olanı alıp fiyatı artınca satarsanız birikimleriniz artar.

Coinpot Üzerinden Takas Yapma

Coinpot'ta takas basittir. Yukarıdaki resimde gördüğünüz View Bitcoin Summary yazan yerin sağındaki oka tıklayın.
Convert Bitcoin To... seçeneğini seçin. Ardından alttaki ekran karşınıza çıkacak.


Bu ekranı biraz açıklayalım:
1. Hangi birime çeviri yapacağınızı seçin. Yani elinizdeki Bitcoin'i satıp ne almak istiyorsunuz?
2. Bu alan güncel kur değerini gösterir. Değiştiremezsiniz.
3. Elinizdekinin ne kadarını çevirmek istediğinizi yazın. Hepsi için alttaki maximuma tıklayın.
4. Takas sonrası elinize geçecek miktar.
5. İşlemi yapmak için şifrenizi girin.

Peki Nasıl Kâr Edilir?

Kâr etmek tamamen sizin sabrınıza ve fiyatı takibinize bağlı. Bir defa Litecoin/Bitcoin/Dogecoin'i aldığınız fiyattan daha yükseğe satmanız gerekir. Sabırsız olursanız ucuza ya da zararına geri satabilirsiniz. Bazen siz aldıktan sonra fiyat düşer. Bu noktada bilmeniz gereken bir şey var. Fiyat elbet geri gelecektir. Ancak bu 1 saat, 1 hafta, 1 ay, 6 ay sürebilir. Kimse bunu bilemez.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.