Reklam

Neler Oluyor?

Maden.im - Çiftlik.im İçin Son Yazıdır18.07.2017
Bu yazı Çiftlikim ve Madenim sitelerine yeni üye olanlar ve üye olmayı düşünenler için bir uyarıdır. Her ne kadar bir çok platformda bu oyunların ödeme yapmadığına dair uyarılar yayınlansa da insanlar bilinçsizce üye olmaya devam ediyor. Websokak takipçilerini ve ziyaretçilerini bu sitelerden uzak durmaları konusunda uyarıyoruz.

Çiftlikim ve Madenim aynı scriptleri kullanan oyunlar olduğu için bu yazıyı tek bir başlık olarak ele alma gereği duyduk.

Bu oyunların sahipleri birbirlerinden farklıdır. Oyunlar hem arayüz hem de mantık olarak birbirine benzediği için ve benzer dönemde ortaya çıktığı için sahiplerinin de aynı olduğunu düşünenler zaman zaman oluyor.


Bu iki sitenin ana sayfalarını bazı günlerde kontrol ederseniz hala günlük 30-60 civarı insanın siteye yeni kayıt açtığını fark edersiniz. Umalım da bu insanlar siteye yatırım yapmasınlar.

Çünkü siteler ödeme yapmayı bıraktığından bu yana çok uzun zaman geçti. Eğer bu yazıyı okuyorsanız siz de böyle bir hataya düşmeyin.

Peki Bu Siteler Neden Başarısız Oldu?

En büyük etken sitelerin çok yüksek kazanç oranları vermesiydi. Bir düşünelim; sadece bir ay içinde tüm yatırımların %40 fazlasını vermek için bu sitelerin yatırımları nasıl değerlendirmesi gerekir?

Eğer bu sorunun cevabını verebiliyorsanız hemen bir site de siz açın. Çünkü böyle bir kazancı elde etmek reel piyasada çok zor. Genelde şans yoluyla kazanç veren bir sistem bunu açıklayabilir ama nereye kadar şans yaver gidebilir?

Madenim ve Çiftlikim gibi siteler nasıl bu ödemelri yapabildi diye sorarsak cevap daha da basit olacaktır. İlk gelen üyelerin parasını daha sonra gelenlerden aldıkları paralar ile ödediler. Örneğin ilk ay siteye 1 Milyon TL girdi ve bir ay sonunda 1.4 Milyon TL çekim talebi geldi. Bunu karşılamak için henüz ödeme talebi vermemiş olanların 1.4 Milyon TL yatırması gerekir. Daha sonra onlar 1.96 Milyon çekim talep edecek. Ayrıca ilk yatırım yapanlar da para istemeye devam edebilir.

Tabi ki bu en basit mantık. Gerçek hesaplama aslında çok daha karmaşık.

Hangi Sistemlere Güvenmeli?

Şimdiye kadar en uzun ömürlü olan sistemler kazancı daha gerçekçi olan sistemlerdir. Zaten kazancı yüksek veren sistemler bir nevi sitenin ömrü konusunda bahse girmek gibi. Sitenin ömrü uzun olursa bahsi kazanıyorsunuz.

Öyleyse kâr oranı daha makul olan sistemler üzerine bahse girmek daha güçlü olan takıma para yatırmak gibi diyebiliriz. Bahis oynayanlar bilir; daha güçlü takımın oranı her zaman daha düşük olur.

Bu sistemler arasında kendini kanıtlamış olan iki tanesi ÇiftlikBank ve Ongunluk'tur.
Unutmayın yıllık 3-4 katı veren ve güvenilir olduğu söylenen MyLuckyFarm bile artık önerilmiyor. Sitenin yıllık 2 kattan fazla kazanç vermesini beklerseniz biraz aç gözlülük etmiş olursunuz.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.