Reklam

Neler Oluyor?

Dogecoin Fiyatındaki Yükseliş

03.06.2017
Dogecoin adlı altcoinden ilk defa "2010 Yılında Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi Zengindiniz" adlı yazıda bahsetmiştim. 23 Nisan 2017'de yayınladığım bu yazının üzerinden henüz bir buçuk ay bile geçmedi.
Yazıda Bitcoin'in yükselişini şu şekilde özetlemiştim:
Yıl 2010: 1 Bitcoin yaklaşık 0,10 Dolar
Yıl 2011: 1 Bitcoin yaklaşık 5 - 10 Dolar arası
Yıl 2012: 1 Bitcoin yaklaşık 10-13 Dolar arası
Yıl 2013: 1 Bitcoin yılın başlarında 100 Doları, Yılın sonunda ise 800 Doları buluyor.

Günümüzde Bitcoin çok hızlı artıyor ve son günlerde 2400-2500 Dolar seviyelerinde.
"2010 Yılında Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi Zengindiniz" adlı yazıda böyle bir fırsatın bir daha elimize geçme ihtimalini anlatmış ve örnek olarak aynı yükselişi getireceğini düşünmesem de Dogecoin'i vermiştim.

Bu yazıda Dogecoin'den bahsettiğim tarihten bu yana fiyatındaki dalgalanmayı anlatacağım.
Aşağıdaki grafik önceki yazının tarihi olan 23 Nisan 2017 ile günümüz arasında Dogecoin fiyatının nasıl değiştiğini gösteriyor.


Grafikteki yeşil çizgi fiyatı gösteriyor. Alttaki kırmızı seviye 23 Nisan tarihindeki fiyatı, üstteki kırmızı seviye ise tam bir ay sonra ulaştığı fiyatı göstermek üzere işaretlendi. Görüldüğü gibi fiyatta çok kazançlı bir değişim var.
Grafikteki fiyatı tam olarak anlamayanlar için 1000 Dogecoin ile örnek bir hesaplama yapalım:

23 Nisan 2017
Sitemizde paylaştığımız bağlantılar sayesinde 1000 adet dogecoin biriktirdiniz. (Not: O tarihte paylaştığımız siteler şu anda daha düşük veriyor gibi görünebilir. Bunun sebebi Dogecoin fiyatındaki artış ve daha da artacağına olan inançtır. O zaman saatte 4 dogecoin veren site şimdi 1 dogecoin bile vermiyor olabilir. Çünkü artık dogecoin daha değerli.)
Biriktirdiğiniz 1000 Dogecoin'i o günkü fiyat olan 0,0005 Dolar ile çarparsak elinizdeki Dogecoinin değeri 0,50 Dolar yapar.

24 Mayıs 2017
Sadece 1 ay sonra Dogecoin fiyatı 0,004 Dolara, yani tam 8 katına çıkıyor. Elinizdeki paranın değeri de 4 Dolar oluyor.

Bu sadece küçük bir örnekti. 1 ayda bu kazancı elde ettiyseniz o Dogecoinleri bir kenarda bekletip yıllar sonra ne kadar değerleneceğini siz düşünün. Düşünmek zor geliyorsa en yukarıdaki Bitcoin örneğine bakın.

Burada bahsettiğim sayılar asla hayal ürünü değil. Eğer fiyatı sorgulamak isterseniz. https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/#charts adresine giderek kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Dogecoin Cüzdanı Nasıl Açılır? başlığından Dogecoinlerinizi depolayabileceğiniz güvenli bir cüzdan açmayı öğrenebilirsiniz.

2010 Yılında Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi Zengindiniz başlığında size Dogecoin kazandıracak siteleri bulacaksınızdır.

Coin Muslukları Kısayol Sayfası başlığı hem Dogecoin, hem de Bitcoin bulmanızı kolaylaştıran linkleri içeriyor.

Sizin İçin Bitcoin vb. Üreten Sistemler başlığında ise Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere birçok coini üretmenin yolunu bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.