Reklam

Neler Oluyor?

Payeer Hesabı Açma ve Payeer Hakkında Bilinmesi GerekenlerPayeer, özellikle ülkemizde Paypal'ın durdurulmasının ardından giderek popüler olmaya başladı. Yurt dışında bir çok alternatifi olsa da Türkiye'de uluslararası para transferi yapmanızı sağlayabilecek servisler arasında en çok tercih edilen olduğunu söyleyebilirim.


Payeer Alternatifleri Var mı?

Yurt dışı için söyleyecek olursak Payeer'e alternatif olarak karşımıza Perfect Money çıkıyor. Bunun haricinde AdvCash ve Payza gibi servisler de var ama en çok kullanılanlar Payeer ve Perfect Money. Türkiye'ye gelecek olursak Perfect Money pek de aktif değil.

Payeer Kimlik Doğrulama / Payeer Hesap Onaylatma

Payeer'de kimlik doğrulama zorunlu değildir. Bu birçok kullanıcı tarafından zorunlu sanılsa da sadece banka transferi yoluyla para gönderenlerden istenir. Bunun haricinde eğer kredi kartı ile gönderim yapacaksanız parayı gönderdikten sonra sadece bir defaya mahsus kredi kartınız ile kimliğinizin fotoğrafı istenir. Bu işlem normal kimlik doğrulama ile alakalı değildir.

Payeer Hesabı Açma

--BURAYA tıklayarak kayıt sayfasına gidebilirsiniz.
--Payeer hesabı açmak için sitedeki Sign-Up seçeneğine tıkladığımızda bizden ilk olarak sadece mail adresi istiyor.
--Ardından ikinci ekrana geçiyoruz ve şifremiz ile gizli kelimemizi belirliyoruz. En alttaki boşluğa ise kullanıcı adı yazmamız gerekiyor.
--Artık hesabınız kullanıma hazır.


Payeer Hesabına Para Ekleme / Yollama

Öncelikle şunu belirteyim: Payeer'in Türkçe dil desteği bulunmuyor.
--Payeer hesabına para eklemek için sol menüde bulunan ADD (ekle) seçeneğine giriyoruz.
--Karşımıza gelen ekranda miktarı yazacağımız bir kutucuk ve onun yanında para birimi bulunuyor. Yatırabileceğimiz para birimleri Dolar (USD), Ruble (RUB), Euro (EUR) ve Bitcoin (BTC) bulunuyor.
--Miktarı ve para birimini seçtikten sonra ADD butonuna tıklıyoruz.
--Önümüze INVOICE (Fatura) ekranı geliyor. İşlemin bir özetini ve ödeme seçeneklerini görebilirsiniz.
--Payeer'de ödeme seçenekleri gerçekten de fazla ama en hızlı ödeme yolu kredi kartı ile yapılan. Diğer yollar genelde Payeer benzeri siteleri kullanarak transfer yapmayı ya da Bitcoin ve benzeri paraları göndermeyi içeriyor. Ancak Payeer benzeri bir siteden transfer yapmak için zaten öncelikle o siteye üye olmanız gerekiyor.
--Kredi kartı ile para göndermek için VISA seçeneğini seçiyoruz. MasterCard henüz kullanılmıyor.
--Bir sonraki sayfada tekrar işlem özeti göreceksiniz. Bu sefer seçtiğiniz ödeme yöntemine göre küçük bir işlem ücreti de toplam miktara eklenecek.
--Son ekranda hepimizin bildiği kredi kartı ödeme ekranı ile karşılaşıyoruz. Bunları da doldurduktan sonra ödemeyi yapabilirsiniz. Para hesaba geçtikten sonra bir defaya mahsus olmak üzere sizden kimliğiniz ile kredi kartınızın fotoğrafı istenecektir. Bunu bir defa yapmanız yeterli.
--NOT: Eğer ödemede sorun çıkarsa son ekranda " status: cancelled " diye bir ibare görürsünüz. Bununla karşılaşanlar başka bir kredi kartı denesin. Çünkü bazı kartlar Payeer'e ya da yurt dışına para göndermiyor. Başka kredi kartınız yoksa aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Payeer'de "Cancelled" Hatası Alanlar

Payeer'e para yatıramama sorunu Türkiye'deki kredi katlarında karşılaşılan bir durum. Diğer ödeme yöntemleri ise araya başka bir aracı siteyi sokmayı gerektiriyor ve bu da iki defa işlem ücreti ödemek anlamına geliyor. Ayrıca birçok sitede kimlik doğrulaması var ve hesap açmak gerçekten can sıkıcı bir hal alabiliyor.
Bizzat kendim kredi kartı ile gönderimde sıkıntı yaşadım ve bu sorunu nasıl çözdüğümü anlatmak istiyorum.
Yukarıda bahsettiğim gibi Payeer'e Bitcoin göndermek de mümkün. Bu şekilde gönderim yapıp daha sonra site içerisinden Bitcoinleri Dolara dönüştürerek kullanabilirsiniz.

 • Bunun için ilk olarak DASHBOARD sekmesindeki para birimleri arasından Bitcoin miktarını gösteren kutucuğa tıklıyoruz. Daha önce para göndermediğinizi varsayarsak 0.00000000 diye bir miktar yazıyor olmalı.
 • Gelen sayfada size özel Btcoin Adresini görürsünüz.
 • Bu adres karışık harf ve sayılardan oluşur. Herhangi bir Bitcoin cüzdanından direkt bu adrese yaptığınız gönderimler 10-30 dk içinde hesaba eklenir. (Bu süre gönderim yaparken seçtiğiniz hızlı ve yavaş gönderim seçeneklerine göre uzayabilir.)
 • Bitcoin hesabınıza geçtikten sonra EXCHANGE sekmesinden CURRENCY EXCHANGE seçeneğine gidin.
 • Give bölümüne BTC, Receive bölümüne USD gelecek şekilde ayarlama yapın.
 • Alttaki listede diğer oyuncular tarafından yapılmış teklifleri göreceksiniz. En üstteki seçenek en kârlı olandır.
 • Bu seçeneğe tıkladığınızda Give kutucuğuna elinizde bulunan Bitcoin miktarının tamamını yazıp çevrimi onaylayın.

Bitcoin satın almak ve Payeer'e göndermek için Koinim ve Paribu sitelerini kullanabilirsiniz.

Bitcoin hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz BURAYA tıklayarak bu konudaki başlıkların bir listesine ulaşabilirsiniz.

1 yorum:

 1. payeer ve perfectmoney de hesap açtım paypal ve ardından payzanın geçerliliğini kaybetmesiyle alternatif olarak mecburen
  yalnız 2 sitede de kimliğimi onaylatamıyorum. kimliğin fotografını çektim gönderdim vs olmadı. yüksek çözünürlükte taratın diyor kaç yere gittim doğru düzgün net bir şekilde taratamadım. başka bir yolu var mı?
  ayrıca kredi kartımı vermek istemiyorum ptc sitelerinden buraya aktardığım ödemelerimi banka hesabıma transfer edebiliyor muyum? ne kadar kesinti yapıyorlar
  teşekkürler

  YanıtlaSil

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.