Reklam

Neler Oluyor?

2010 Yılında Bitcoin Almış Olsaydınız Şimdi ZengindinizDaha önce birçok yazıda Bitcoin'den bahsedildi ancak Bitcoin benzeri kripto paralara pek değinmedim. İşte bu yazıda alternatif bir kripto para birimi olan Dogecoin'den bahsedeceğim. Ancak bilmeyenler için öncelikle Bitcoin değerinin nasıl zamanla arttığından bahsedelim.
Yıl 2010: 1 Bitcoin yaklaşık 0,10 Dolar
Yıl 2011: 1 Bitcoin yaklaşık 5 - 10 Dolar arası
Yıl 2012: 1 Bitcoin yaklaşık 10-13 Dolar arası
Yıl 2013: 1 Bitcoin yılın başlarında 100 Doları, Yılın sonunda ise 800 Doları buluyor.

Günümüzde ise 1 Bitcoin 1300 Dolar civarında.
Yukarıdaki resim Bitcoin'in yıllar içindeki hareketini gösteren bir grafik.
Bitcoin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için BU YAZIyı okumanızı öneririm.

Haydi çok basit bir hesap yapalım

2010 yılında Bitcoin denilen bu para birimiyle tanıştığınızı düşünelim. Bankanızın internet bankacılığında sıradan bir fatura ödemesi yapıyorsunuz ve 10 dolar banka hesabınızda arta kalıyor.
Şimdi bu parayı çekmek için ATM'ye gitmeye değmez dediniz ve yeni tanışıp merak ettiğiniz Bitcoin adlı para birimine yatırdınız. Sonuçta 10 Doları bankada bıraksanız da belki unutup gidecektiniz. Bunun yerine ise elinizde 100 Bitcoin oldu.
Aradan 3 yıl geçti. Siz çoktan Bitcoin aldığınızı unutmuşsunuz bile.
Tarih 2013 yılının sonlarını gösteriyor. Bir haber sitesinde Bitcoin'in fiyatını son yıllarda katladığı haberini okuyorsunuz ve aklınıza Bitcoinleriniz geliyor.
Hemen kıyıda köşede bir yere not aldığınız Bitcoin Cüzdanı şifrenizi ve kullanıcı adınızı buluyorsunuz. Hesabınıza giriyorsunuz ve bakıyorsunuz ki 100 Bitcoin sizi bekliyor.
Ancak bunun tam olarak ne ifade ettiğinden haberiniz yok. Çünkü Bitcoin fiyatını bilmiyorsunuz ve en fazla 20 Dolar edebileceğini düşünüyorsunuz. Haksız sayılmazsınız. Çünkü 3 yılda ne kadar artabilir ki?
Yine de emin olmak için bir BTC-USD hesaplama sitesine girmeyi ihmal etmiyorsunuz. İlk kutucuğa elinizdeki bitcoinin adetini girmenizi istiyor site. İkinci kutucuk ise Dolar cinsinden değerini göstermek üzere henüz boş duruyor.
İlk kutucuğa 100 yazıyorsunuz ve ikinci kutucukta yazan değer tam olarak şu: 80.000 Dolar.
Evet, bu bir şaka değil. Bu hikayeyi gerçekten yaşamış olsaydınız heyecandan kalp krizi geçirebilirdiniz.
2010 yılında Bitcoin'e yatırım yapan insanlar bunu tam olarak yaşadılar. Ama onlar muhtemelen Bitcoin'in artışına gözleriyle şahit oldukları için bu kadar büyük şoka uğramamışlardır.

Geç mi Kaldık?

Böyle büyük bir patlama için geç kalmış olabiliriz ancak Bitcoin tek kripto para birimi değil. Son zamanlarda Türk haber sitelerine bile konu olan Dogecoin, gerçekten iyi bir yükseliş kazandı.
Bu sebeple ben şahsen Dogecoin'e yatırım yapmayı yerinde buluyorum. Tabi ki gidip tüm paranızı yatırın demiyorum ve kendim de böyle bir şey yapmayacağım.
Bu sitede daha önce Bonus Bitcoin ve Bit Fun adında bedava Bitcoin dağıtan iki site hakkında yazı yazmıştım. Bu siteler Bitcoin  üzerine çalışıyor ancak Dogecoin üzerine çalışanlar da mevcut.
Şimdi biraz Dogecoin hakkında bilgi verelim ve ardından bedava Dogecoin dağıtan sitelere bakalım.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin daha evvel de bahsettiğim gibi Bitcoin benzeri bir Kripto para birimi, diğer adıyla Altcoin türü.
23 Nisan 2017 itibariyle 1 Dogecoin = 0.0005 $.
Bu gözünüze az görünmesin. Diğer taraftan baktığınızda tıpkı yukarıdaki hikayede olduğu gibi Dogecoin'in çok az bir parayla alınabileceğini görebilirsiniz. 5 Dolar karşılığında 10 Bin Dogecoin alabilirsiniz ve bir gün 1 Dogecoin = 1 Dolar olduğunda elinizde 10 Bin dolar olur.
Bu tahminler tabi ki kesin değil ancak 5 Dolarlık Dogecoin kimseye bir şey kaybettirmez.
Ayrıca kendim de Dogecoin'e cebimdeki para ile yatırım yapmıyorum. Aşağıda verdiğim siteleri gün içinde bir kaç defa ziyaret ediyorum ve az da olsa Dogecoin biriktirmeyi başarıyorum.

Dogecoin Muslukları

Musluk, bir Kripto Para birimini bedavaya dağıtan ve sitedeki reklam gelirlerinden kâr eden sitelere deniliyor.
Bu musluklardan Dogecoin kazanabilmek için öncelikle bir Dogecoin Cüzdanına ihtiyacınız olacak.
Dogecoin Cüzdanının nasıl açılacağını bilmiyorsanız ya da hangi siteden açacağınıza dair bir fikriniz yoksa Dogecoin Cüzdanı Nasıl Açılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer Dogecoin adresiniz varsa aşağıdaki sitelere hemen kaydolun ve bilgisayarınıza kısayol olarak kaydedin. Bilgisayar başında olduğunuz zamanlarda saatte bir girerek Dogecoin kazanabilirsiniz.

1. Moon Dogecoin
Bu siteye üye olmak için tek ihtiyacınız olan bir Dogecoin adresi. Şifreye bile gerek yok. şifre olmaması kafanızda soru işaretlerine sebep olmasın. Cüzdan adresinizi girdikten sonra bu adres değişmiyor. Ve bir başkası sizin hesabınıza girse bile gönderim sadece sizin adresinize yapıldığı için kimse paranızı çalamaz.
Her 5 dakikada biriken Dogecoinleri kasanıza aktarıyorsunuz ve 100 Dogecoin'e ulaşınca site belli bir günde bunu kontrol edip otomatik olarak Cüzdanınıza ödeme yapıyor. Tabi siteye 5 dakikada bir girmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman girip Dogecoinleri alabilirsiniz. Onlar otomatik olarak birikecektir. En hızlı ilk 5 dakika içinde birikirler, daha sonra bu hız giderek yavaşlar. Yani 5 dakikada 0,05 Dogecoin birikiyorsa 1 saatte 0,60 birikmez, çünkü 5 dakikadan sonra giderek daha yavaş birikmeye başlar. Siz ara sıra girip birikenleri almalı ve süreyi sıfırlamalısınız.
Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

2. DogecoBox
DogecoBox sitesine üye olmak için tek yapmanız gereken bir Dogecoin Adresi sahibi olmak. Üye olduktan sonra en üst çubuğun solunda bir kutucuk göreceksiniz. Burada toplam bakiyeniz yazar. Başlangıçta bu 0 olacaktır.
Aynı çubuğun sağında OPEN BOX yazısını arayın. Eğer anasayfada olmadığınızı düşünüyorsanız bu yazıya tıklayınca sizi her zaman anasayfaya götürür.
Anasayfanın alt taraflarında SELECT BOX butonuna tıklayın.
Gelen ekranda karşınıza 5 tane sandık çıkacak. Birini seçin. İçinden çıkan tutarı beğenmezseniz bir sonraki ekranda TRY SECOND CHANCE seçeneğini tıklayın. Genelde ikinci defa daha yüksek verir.
Son olarak üstteki next yazısına tıklayın. Robot değilim seçeneğini işaretleyip Get My Points'e tıklayın.
Bu siteden her 10 dakikada bir kez Dogecoin alabilirsiniz.

3. FreeDoge.co.in
Free Dogecoin sitesi saat başı size rastgele bir sayı verir. Bu sayının büyüklüğüne göre orada göreceğiniz tablodaki tutarı hesabınıza yansıtır. Toplam 600 Dogecoine ulaştığınızda çekim yapabilirsiniz. Bunun için iki seçenek mevcut. Auto ve Instant.
Instant önermiyorum. Çünkü hızlı göndermesine rağmen yüksek kesinti yapıyor.
Auto Withdraw seçeneğini işaretlerseniz de her pazar günü hesabınızda 600 olup olmadığını kontrol edip eğer 600'e ulaşmışsanız cüzdanınıza gönderim yapılır. FreeDoge.co.in sitesi bu alanda adından en çok söz ettiren sitelerden biridir.
Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.