Reklam

Neler Oluyor?

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Satış ortaklığı (Affiliate Marketing) ile para kazanmak yeterince çaba harcandığında en iyi sonuç veren yöntemlerden biridir. Bu sistemde bir başkasının ürününü online yollardan satarak bu satışlardan pay alırsınız.
Eğer bu şekilde para kazanmak istiyorsanız her zaman olduğu gibi sabıra ihtiyacınız olacak. Öyle hemen para kazanmaya başlamanız mümkün değil. Ancak sağlam bir temel oluşturduktan sonra iyi kazançlar elde edilebilir.

Nasıl başlamalıyım?

Satışını yapacağınız bir ürün bulmanız gerekiyor. Tabi ki bu ürünü alıp stoklamanıza gerek yok. Zaten sistemin en güzel yanı da bu.
Ürünü bulmanız için kurulmuş bazı siteler var. Bu siteler üzerinden satmak istediğiniz ürün ya da hizmeti seçebilirsiniz. Daha sonra size, müşterileri bu ürünün satış sayfasına yönlendiren bir link veriliyor. Bu link ayrıca size özel bir kod da içeriyor ki, satışı sizin yaptığınız anlaşılsın. Bu sayede sattığınız her ürüne kâr ortağı oluyorsunuz.

Sistemin avantajları neler?

Sistemin en büyük avantajı sattığınız üründen sizin sorumlu olmamanız. Siz bir nevi reklam ve tanıtım yapıyorsunuz ama tüm alım satım işlemleri ürünü temin eden kurum ile alıcı arasında gerçekleşiyor.
Diğer bir avantajı da ürünü kâr ile satıyor olmanıza rağmen bir depoya ihtiyacınız olmaması.

Peki, Linki Aldım. Nasıl Satış Yaparım ?

Bu noktada elinizdeki en iyi seçeneklere bakmak gerekiyor. Bir blog ya da web sitesi açıp ürünü pazarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için bir satış sitesi kurmanıza gerek yok. Basit bir site ama etkili bir anlatım işinize yarayacaktır. Size verilen linki de doğru yerlere yerleştirip müşterileri satış sayfasına yönlendirebilirsiniz.
Ben site kurmakla, blog yazmakla uğraşamam derseniz sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Bu şekilde satış yapan bir sürü sayfa var. Siz de böyle bir sayfa açıp ürünü pazarlayabilirsiniz.
Yok ben onu da yapamam derseniz biraz sermaye ile bunu da çözebilirsiniz. Tek yapacağınız adwords gibi sitelere reklam vermek. Bu şekilde size verilen linki bir reklama iliştirip kendi işinizmiş gibi reklam yapabilirsiniz. Tabi ki dikkat etmeniz gereken bir şey var; o da reklam giderlerinizin kazancınızı geçmemesi.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.