Reklam

Neler Oluyor?

Çiftlik Oyunu İle Para Kazanma


Not: Bu oyun artık önerilmiyor. Çünkü uzun süredir ödeme yapmamaktadır. Konu ile ilgili güncel sayfa için TIKLAYINDiğer para kazandıran oyunlara göz atmak isterseniz BU BAŞLIKLARa göz atabilirsiniz.

İnternet'ten oyun oynayarak para kazanıldığını birçoğumuz duymuştur. Ancak nedense bu sistemlere pek sık rastlamayız. Bunun asıl sebebi güvenilir sitelerin genellikle arka planda kalıyor olması. Açık konuşmak gerekirse bir sitenin çok fazla duyulabilmesi için reklam yapması gerekir. Ancak reklam maliyetleri site sahiplerinin sırtına aşırı yük olur. Çünkü gelir üyelerle paylaşılır ama reklam gideri paylaşılmaz. Yani bu gideri sadece site sahipleri ödemek zorundadır. Durum böyle olunca da güvenilir siteler reklam verme işine pek giremez. Buna rağmen size yüksek gelir sağlayacağını savunan ama sadece zamanınızı çalan siteler her yerde duyulur. Sonuç olarak güvenilir siteler hep arka planda kalmıştır.

Bu yazıda size anlatacağım çiftlik.im adlı siteyle tanışana kadar ben de adını bile duymamıştım. Sonra biraz araştırma yaptım. Forum sitelerine girdim. Sitenin güvenilir olup olmadığını araştırdım. Ve inanması zor ama internette bir tane bile olumsuz yorum göremedim. Eğer daha önce bu sitede hesabı olan biriyseniz, siz de deneyimlerinizi yorum kısmından paylaşarak diğer okuyuculara fikir verebilirsiniz. Ben üye olduktan sonra hiçbir olumsuzluk ile karşılaşmadım. Hatta oyunun forum sayfası bile mevcut ve yöneticiler ile direkt temas halinde olduğunuzu hissediyorsunuz. Bu konuda kendilerini tebrik etmek lazım.

Oyun Nasıl Oynanıyor?

Oyun dediysek 3 boyutlu aksiyon oyunu canlanmasın aklınızda. 

Bildiğimiz tarayıcı tabanlı basit strateji oyunu. Günde bir kez girerek oynanıyor. Reklam tıklayarak para kazandıran sistemlerdeki gibi zamanınızı harcamanıza gerek yok. Tabi ki baştan söyleyelim; oyuna en başta küçük bir yatırım yapmanız gerekiyor.  Bu miktar minimum 15 TL. Ancak belirtmekte fayda var; eğer internetten hiçbir yatırım yapmadan para kazanabileceğinizi düşünüyorsanız hayal kuruyorsunuz demektir.
Çiflik.im oyunu, hayvan satın alarak onların yumurta ve sütünü satmaya ve bu şekilde para kazanmaya dayanıyor. Zamanla kazandığınız paralarla başka tavuklar ve inekler de alabiliyorsunuz. Yani telefondan ve bilgisayardan oynadığımız oyunlara benziyor ama sonucunda bir gelir elde ediyorsunuz.

Oyunun para birimi altın ve 1 Altın = 1 TL.  Alabileceğiniz 4 farklı tavuk türü ve 1 de inek mevcut.  Özellikleri aşağıdaki gibi:
(Not: Gelirler 1 aylıktır ve hayvanlar 1 ay yaşar.)

  • Tavuk: Fiyatı 15 altın. Gelir: 21 TL
  • Bronz Tavuk:  Fiyatı 20 altın. Gelir: 30 TL
  • Gümüş Tavuk: Fiyatı 25 altın. Gelir: 37.5 TL
  • Altın Tavuk: Fiyatı 30 altın. Gelir: 45 TL
  • İnek: Fiyatı 120 altın. Gelir: 285 TL ile 855 TL arasında değişiyor.

Başlangıç için inek fiyatı yüksek gelebilir. Bu yüzden tavuklarla başlamanızı öneririm.  Eğer çok para yatırmayacaksanız ilk iki ay bir tavuk yeterli olacaktır. Bu konuda da en avantajlısı altın tavuk. Örneğin 1 altın tavuk aldınız ve 30 TL verdiniz. 30 gün sonra 45 TL’niz olur. Bir altın tavuk ve bir normal tavuk alabilirsiniz. 2. ay sonunda 45+21=66 TL’niz olur. 2 altın tavuk satın alabilirsiniz. 3. ay sonunda toplam bakiyeniz 96 TL’ye ulaşır. Tabi ki daha fazla kazanmak isterseniz daha fazla yatırım yapabilirsiniz. Bu örnek çok para yatıramayacak olanlar için geçerli. Bu sayede uzun vadede çok fazla kazanç elde etmeniz mümkün.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.