Reklam

Neler Oluyor?

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?


Bitcoin hakkında bilginiz yoksa Dünyanın En Değerli Para Birimi: Bitcoin ve Bitcoin Nasıl Kazanılır? başlıklı yazıları okuyabilirsiniz.

Bitcoin hesabı genellikle cüzdan olarak adlandırılır. Bu cüzdanların çeşitleri şu şekilde:
  • Çevrimiçi (Online) Cüzdan
  • Mobil Cüzdan
  • Donanım (Hardware) Cüzdan
  • Kağıt Cüzdan
Bu cüzdanlar arasından kağıt cüzdan bir kağıda basılı özel bir anahtar içermektedir. Kullanımı en az yaygın olan tür budur.
Donanım şeklindeki cüzdan da kağıt cüzdan gibi fiziksel olarak taşınabilir. Bu özel cihazları bitcoin kodlarını taşıyabilen küçük bilgisayarlar gibi düşünebiliriz.
En yaygın kullanılanlar ise çevrimiçi ve mobil cüzdan çeşitleri. Eğer ilk kez bir bitcoin hesabı açacaksanız bu cüzdan türlerinden biri ile başlayabilirsiniz. İnternet bağlantısı olduğu sürece bu hesaplardaki paralar kabul gördüğü her yerde kullanılabilir.

Hesap Nasıl Açılır?

Bitcoinlerinizi tutmanız için kaydolabileceğiniz birçok bitcoin cüzdanı mevcut. Bu konuda Google'da yapacağınız "Bitcoin Wallet" araması, sizi oldukça güvenilir servislere yönlendirecektir. Bunlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken sitenin güvenilir olmasıdır. Eğer Android veya İos için bir uygulama indirecekseniz yorumlara iyice göz atmanızı ve indirme sayısını göz önünde bulundurmanızı öneririm. Unutmayın, kullanıcı yorumları en iyi yol göstericidir.

Bu servislerden birine üye olduğunuz zaman e-posta adresinize ya da telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilir. Kodu kullanarak aktivasyon yaptıktan sonra kaydınız tamamlanmış demektir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda kullanıcı yorumlarının öneminden bahsetmiştim. Bunun haricinde hesap aktivasyonu için cep telefonu numarası isteyen servisler diğerlerinden daha güvenilir olarak görülüyor. Tabi ki telefon numaranızı vermek istemeyebilirsiniz. Bu durumlarda sadece e-posta ile doğrulama yapanlar da mevcut. Ancak hiçbir doğrulama olmadan hesap kaydınız gerçekleşmiş ise o servis hakkındaki yorumları bir kez daha gözden geçirin derim.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.