Reklam

Neler Oluyor?

Bonus Bitcoin İle Bitcoin KazanmaÇok değil 2-3 yıl önce 1 Bitcoin'in değeri bile çok az olduğu zamanlarda akıllı insanlar bu para birimine yatırım yaptı. Peki şimdi ne oldu? Bir zamanlar 1 dolardan bile az vererek alınan Bitcoinlerin tanesi 1000 doları geçti. İnanılmaz bir zenginlik değil mi? Evet öyle ama bu bir gerçek.
Daha önce Bitcoin'in ne olduğunu, nasıl kazanıldığını ve neden değerini asla kaybetmeyeceğini anlatmıştım. Okumak isterseniz Dünyanın En Değerli Para Birimi: Bitcoin adlı yazıya tıklayabilirsiniz.Neden Bitcoin Sahibi Olmalıyım?

Aslında bu bir zorunluluk değil tabi ki. Bitcoin kullanılan yerlerin %90'ında normal paralar da kullanılır. Ama bitcoin sınırlı sayıda bulunur ve bu yüzden değeri her gün artar. Elmas gibi düşünün. Elması değerli yapan şey çok az bulunuyor olması. Bir gün bitcoine olan ilgi kat kat artınca bitcoinin değeri de aynı oranda artacak.

Biraz forumları araştıracak olursanız Bitcoin ile ilgili bir sürü fısıltı duyarsınız. Hatta fısıltı demek yanlış olur. Birçok platformda Bitcoin'den söz ederken insanlar sanki Dolar, Euro ya da TL'den bahseder gibiler. Eğer daha önce Bitcoin hakkında çok bir bilginiz yoksa bu konuşmalar sizi çok şaşırtacaktır. Çünkü gerçekten de Bitcoin dünyası zannettiğinizden çok daha büyük.

Kağıt paraların ilk defa ortaya çıktığı dönemi düşünün. O zamana kadar altın ya da gümüş kullanan insanlara çok gereksiz, hatta saçma gelmiş olmalı. İşte biz şu anda o insanlar gibiyiz. Bitcoin bize çok anlamsız gelebilir ama hızla etrafımızı sarıyor.

Birçok online ödeme sitesi Bitcoin ile ödeme alıp yapmaya başladı. Bu sitelerden biri olan PAYEER'de şöyle bir manzara söz konusu:
Bakiye: USD / EUR / RUB / BTC
Buradaki usd=dolar, eur=euro, rub=ruble, btc=bitcoin
Yani bu siteler bitcoini dolar ve euro gibi para birimlerine eşdeğer görüyor.Bedava Bitcoin Veren Sistem

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.
Tıpkı internette reklam görüntüleme başına ve anket doldurma başına para veren siteler gibi bitcoin dağıtan siteler de mevcut. Bunlardan birtanesinin kullanımını anlatacağım.
  • Eğer ilginizi çektiyse buraya tıklayıp öncelikle üyelik sayfasına gidin.
  • 'Register' butonuna tıklayın.
  • Gelen ekranda E-mail adresinizi ve iki defa şifrenizi girin.
  • E-mail adresinize bir aktivasyon maili gönderilecek. Bu mail ile hesabı aktive edin.
  • Eğer başarılı bir şekilde üye olduysanız siteye girince yandaki ekran ile karşılacaksınız:

Bu ekranda kendi e-mail adresinizi görürsünüz. Çünkü hesabınız e-mail adresinizi temel alarak açılır. Alttaki bölümde sahip olduğunuz satoshi miktarı görülüyor. Yani bitcoinin alt birimi.

Satoshi nedir derseniz:

Satoshi: Gelelim bu para birimine. En başta bitcoin demiştik ama bitcoin çok değerli bir para birimi. 1 bitcoin bile 4000 Dolardan pahalı. Bu yüzden de her bitcoin satoshilere bölünmüştür. Bir nevi kuruş ya da cent gibi düşünün. Ama bitcoinin değeri sebebiyle, satoshi yüzde bir ya da binde birden daha küçüktür. Kısaca şöyle:1 satoshi = 0.00000001 BTC

Ekranı biraz daha aşağı indirince yandaki kısmı göreceksiniz.

Claim Now! butonu her 15 dakikada bir aktif olur. Günün istediğiniz zamanında girip tıklayabilirsiniz. Sonucunda bir miktar satoshi alırsınız. Ancak tıklamadan önce yukarıdaki I'm not a robot kısmına tıklamalı ve gerçek bir insan olduğunuzu doğrulamalısınız. Bunun sebebi bazı programlar ile hile yapılmasını önlemek.
Bu kadar. Kolay gelsin.


Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

Hiç yorum yok

* Yorumlar yayınlanmadan önce incelenmektedir. Link paylaşımı içeren yorumların yayınlanma ihtimali düşüktür.
* Yorumunuza verilen cevaplardan haberdar olmak için "Beni Bilgilendir"; kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.